Truhlářství - Zbyněk Hrubý

TECHNICKÉ PROVEDENÍ

Nábytek vyrábím převážně z LTD materiálů o síle 18 mm, ale i z masivu, dle přání zákazníka. Mohu nabídnout širokou škálu dezénů a barev jak LTD materiálů tak i kuchyňských pracovních desek a kuchyňských dvířek. Právě kuchyňská dvířka nesou hlavní podíl na estetičnosti kuchyňské linky. Běžně se používají fóliovaná dvířka, ve standardním matném provedení nebo v provedení vysoký lesk. Tato dvířka jsou nejen vzhledná, ale i velmi praktická při údržbě. Na přání zákazníka je možno dodat kuchyňská dvířka z masivu nebo lakovaná dvířka, která lze dodat v jakémkoliv odstínu barevné stupnice RAL. Dvířka jsou vyráběna z MDF desek tl. 18mm opatřené nástřikem polyuretanovými barvami a to buď lesklé nebo matné provedení.

Při výrobě korpusů nábytku kladu velký důraz na kvalitní spojovací elementy a tradiční techniku, tzn. že nepoužívám, tak jak je v dnešní době oblíbené, spojovací šroub konfirmát ani křížový šroub. Místo toho používám tradiční metodu spojování na tzv. kolíky technikou lepení za pomocí vodostálého lepidla D3.

Na olepení hran veškerého nábytku používám ABS hrany o síle 2 mm nebo 0,5 mm. Předností těchto hran je, že nejsou papírové, ale plastové, čímž se zvyšuje jejich životnost a odolnost proti vodě a oděru.

Ostatní nábytkové komponenty, jako je např. kování, které zahrnuje jak závěsy na dveře (panty), tak i pojezdy na zásuvky a úchytky, používám pouze od několika kvalitních a osvědčených dodavatelů, např. Blum, Hettich, Siro. Více viz. sekce Dodavatelé, kde se dozvíte vše o dodavatelích materiálů pro výrobu nábytku (LTD desky, pracovní desky, elektrospotřebiče, drátěný program, kuchyňské dřezy a příslušenství).

Na co si dát pozor

*

Zde můžete vidět, jaké problémy s nábytkem mohou nastat po přibližně pětiletém používání v případě, že není zvolen vhodný technologický postup spojování dílů nábytku nebo lepení hran.

Námi používané techniky spojování na tzv. kolíky a olepování nábytku hranami ABS místo papírem, prakticky eliminují riziko vzniku takovýchto problémů.

Tabulka 1: Ukázky nevhodných technologických postupů
Papírová hrana nábytku po 5 letech používání Papírová hrana nábytku po 5 letech používání Detail spoje nábytku po 5 letech používání Detail spoje nábytku po 5 letech používání
Detail spoje nábytku po 5 letech používání Další ukázka spoje nábytku po 5 letech používání

Klikni na obrázek pro zvětšení